INNE PRACE

Czasami oprócz noży wykonuję również inne przedmioty, czasem na podstawie własnych koncepcji, a czasem na czyjeś zlecenie. Rzadko to robię, bo jednak najbardziej lubię robić noże, ale czasem fajnie jest zrobić coś innego.

Okładziny do Derringera

 

Niedawno poproszono mnie o wykonanie okładzin do pistoletu Derringer. Wykonałem je ze stabilizowanej czeczoty brzozowej. Praca dosyć skomplikowana (jak na mój warsztat), największym utrudnieniem było utrzymanie właściwego kształtu i położenia części okładzin  wchodzących w rękojeść oraz spasowanie położenia i głębokości osadzenia śruby mocującej okładki do pistoletu, ale myślę że efekt jest tego warty : na zdjęciach nowe i stara fabryczna okładzina :

 

Scrimshaw w zębie na podstawce 

Kolejne nietypowe zlecenie : klient przysłał mi ząb hipopotama, zdjęcie poroża rogacza i kawałek czeczoty orzecha tureckiego. Miałem wykonać scrimshaw  rogacza z takim porożem, z drewna zrobić podstawkę i wszystko ładnie połączyć.
W POLSCE NIGDZIE TEGO NIE WIDZIAŁEM, ALE NA ŚWIECIE TEGO TYPU OZDOBY SĄ BARDZO POPULARNE (I DROGIE :-)). PODOBNE RZECZY ROBI SIĘ Z KŁÓW MORSA, CIOSÓW SŁONIA, ROGÓW BAWOŁA ITP.
Akurat ząb hipopotam jest chyba najgorszym materiałem pod scrimshaw - strasznie twardy i "łupliwy".
 
 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz