FAQ

JAK ZAMÓWIĆ NÓŻ ?

Żeby zamówić nóż trzeba wysłać e-mail z podstawowymi warunkami jakie powinien spełniać (wymiary, rodzaj stali, konstrukcja - full tang czy hidden tang, materiały do oprawy, z pochwą czy bez). Jeśli stwierdzę, że na tym etapie jestem w stanie spełnić oczekiwania - uzgadniamy następne warunki : ustalamy czy zamawiający ma już projekt graficzny, czy zostawia to mi do wykonania (nie ma to wpływu na cenę). Po zatwierdzeniu projektu ustalamy czas wykonania i cenę.

CZY WYKONAWCA WYSTAWIA FAKTURY VAT ?

Moja działalność jest zwolniona z VAT, ale wystawiam faktury.

JAKI JEST CZAS WYKONANIA NOŻA ?

Termin zależy od wielu czynników - stopień skomplikowania projektu, dostępność w Polsce materiałów. Przy wykonaniu prostego noża z ogólnie dostępnych materiałów gwarantowany czas wykonania wynosi 3 miesiące. Oznacza to, że w ciągu 3 miesięcy NA PEWNO wykonam nóż. W rzeczywistości czas jest o wiele krótszy (1-1,5 m-ca), ale muszę mieć margines czasowy na nieprzewidziane okoliczności.

CZY STALE, KTÓRYCH UŻYWAM SĄ "DOBRE" ?

Stal D2 to wysokowęglowa stal narzędziowa używana przez knifemakerów na całym świecie do wykonywania noży z tzw. średniej i wysokiej półki, zaliczana do stali półnierdzewnych. Można ją zahartować do bardzo wysokiej twardości (powyżej 60 HRC). Stal proszkowa RWL-34 to bardzo wysokiej jakości stal, co niestety ma odbicie również w cenie (jest ok. 4 razy droższa od stali D2) i kosztach procesu hartowania. Stale proszkowe uważane są za "mercedesy" wśród materiałów do wykonywania głowni noży.

CZY MOGĘ SOBIE ZAŻYCZYĆ NÓŻ Z INNEJ STALI, NP. Z DAMASTU ?

Oczywiście, jeśli tylko dana stal będzie dostępna.

CHCIAŁBYM ZAMÓWIĆ NÓŻ, ALE NIE WIEM JAKI 

Nie ma problemu, wyślij e-maila z ogólnym opisem do czego ma służyć, jak sobie go wyobrażasz i czego się po nim spodziewasz. Ja zaproponuję resztę.

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz